آغاز همفكری و همدلی مجلس با رئیس‌جمهور منتخب
آغاز همفكری و همدلی مجلس با رئیس‌جمهور منتخب
 


آغاز همفكری و همدلی مجلس با رئیس‌جمهور منتخب
آغاز همفكری و همدلی مجلس با رئیس‌جمهور منتخب
 

نخستین گام برای هماهنگی دو قوه با دیدار رئیس مجلس و رئیس جمهور منتخب برداشته شد. 
هماهنگی وهمفكری دولت و مجلس برای اداره امور كشور و حل مسائل و مشكلات جاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به گونه‌ای كه تفاهم و همدلی به همراه كنار گذاشتن اختلافات می‌تواند این دو قوه را به هم نزدیك كرده و نوید كار مشترك و سازنده برای آینده كشور را به همراه داشته باشد موضوعی كه در چند سال گذشته از آن غفلت شده بود و در برخی موارد هم اختلافات میان دولت و مجلس بالا هم رفت. 
اما اكنون به نظر می‌رسد با روی كار آمدن دولت جدید در مرداد ماه شاهد اختلافات میان این دو قوه نباشیم تا با همفكری و همدلی این دو قوه مشكلات كشور از جمله مباحث اقتصادی و تورم و امنیت اقتصادی حل شود. در جلسه مشترک رئیس مجلس با رئیس جمهور آینده رایزنی ها درخصوص کابینه دولت آینده، کنترل تورم و مشکلات بیکاری در جلسه لاریجانی و روحانی انجام شد. 
رییس مجلس شورای اسلامی با حضوردر مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ملت در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری دیدار و انتخاب وی را تبریک گفت. علی لاریجانی و حسن روحانی در اولین دیدار مشترک بر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم تاکید کردند. 
رییس مجلس با بیان اینکه در این جلسه علاوه بر عرض تبریک، به دلیل دوستی قدیمی، علاقه‌مند دیدار حضوری با ایشان بودم، گفت: در این جلسه در خصوص شرایط کشور به ویژه ضروریات کشور مثل کنترل تورم و مشکلات بیکاری بحث و گفت‌وگو شد. لاریجانی افزود: همچنین در این جلسه رایزنی‌هایی درخصوص کابینه دولت آینده صورت گرفت. 
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی نیز با بیان اینکه ما دیدارهای فراوانی در گذشته با آقای دکتر لاریجانی داشته‌ایم، گفت: امروز اولین قدم را برای همکاری دو قوه برداشتیم تا در آینده نزدیک همکاری بین دو قوه آغاز شود. 
رئیس‌جمهور منتخب مردم افزود: در این جلسه نکات مهمی که در کشور با آن مواجهیم به ویژه درخصوص همکاری‌های دولت و مجلس بحث و گفت‌وگو شد. روحانی با بیان اینکه مردم ما با شادی خود نشان دادند ملتی امیدوار نسبت به آینده هستند، ادامه داد: احساس همه ملت این است که اخلاق و تعادل در کشور مستحکم‌تر خواهد شد و با مشورت با افراد صاحب‌نظر مشکلات کشور حل و فصل شود. 
رئیس جمهور منتخب مردم در پایان خاطرنشان کرد: البته مشکلات یک شبه حل نمی‌شود و باید به تدریج و با مشورت صاحب‌نظران این اتفاق رخ دهد. 
همچنین حسن روحانی در خصوص این جلسه به خبرنگاران گفت: باید در خصوص مسائل مختلف کشور برنامه ریزی و فکر شود مخصوصاً مسائلی که نیاز به همکاری قوه مجریه و مقننه دارد. وی با اشاره به اینکه در گذشته دیدارهای زیادی با آقای لاریجانی داشته است گفت: دیروز به عنوان اولین قدم برای همکاری دو قوه، این دیدار برگزار شد و اعتقادم این است که دیدار خوبی بود
برچسب ها : رئیس جمهور ,  رئیس مجلس ,  دیدار ,